Slovník pojmů | Zámečnická výroba, zpracování plechů, ohýbání plechů, ohraňování plechů, vysekávání plechů - Besta Trade

CNC ohýbačka trubek splňuje vysoké nároky na kvalitu i výkon. Ohýbání o zadaný úhel, úhel natočení a posuv trubky o zadanou délku je tak možné zpracovat za minimální čas a v maximální kvalitě.

 

Pozinkovaný plech je výrazně odolnější než běžný typ. Uplatnění nalezne jako střešní krytina, ale i v karoseriích vozů či jako díly průmyslových strojů a zařízení. Pozinkované plechy jsou vyráběny lisováním za studena, kdy jsou plechy namáčeny v roztaveném zinku, popřípadě jsou roztaveným zinkem stříkány.

 

Lakovaný plech je vhodné použít v případech, kdy má při použití zásadní význam korozní odolnost. Uplatnění nalezne ve stavebnictví pro výrobu střešních krytin, ohýbacích profilů na opláštění budov a architektonické prvky.

 

Pogumovaný plech nalezne uplatnění v případě, že chcete spolehlivě utěsnit průchod šroubového spoje střešní krytinou, díky čemuž účinně zabraňuje průniku dešťové vody a nečistot v místech upevnění.

 

Hliníkové svitky se vyznačují vysokou odolností proti korozi, díky čemuž naleznou široké uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Výhodou hliníkových svitků je pevnost oproti jeho nízké hmotnosti, vysoká životnost a zdravotní nezávadnost.

 

Z profil se vyrábí z ocelového pozinkovaného plechu, který je válcován za studena. Díky jeho tuhosti a trvanlivosti nabízí široké možnosti použití.

 

Válcované profily z oceli je možné použít pro použití ve svařovaných, šroubovaných a nýtovaných konstrukcích. Tento materiál je hojně využívaný převážně pro stropy, překlady a konstrukce hal.

 

Parapet je krycí deskou v plechové formě, která chrání zdivo pod oknem. V naší nabídce máme parapety, které vyhovují vysokým nárokům na funkčnost, kvalitu a design.

 

Okapnice je prvkem, jenž je instalován za účelem odvedení vody ze střešní krytiny. Oplechování střešní krytiny u okapu je prováděno za účelem plynulého přechodu srážkové vody do podstřešních žlabů a předcházení poškození střechy.

 

Svařování TIG je označením metody svařování elektrickým obloukem za pomoci netavící se elektrody a ochranné atmosféry inertního plynu. Svařování může být prováděno buď roztavení a slitím základních materiálů dohromady, ale i s přidáním přídavného materiálu – svařovacích kovových drátů.

 

Ocel je slitinou železa, uhlíků a dalších legujících prvků obsahující méně než 2,14 % uhlíku. Podle stupně legování, které je dáno součtem středních obsahů legovacích prvků, se oceli rozdělují na nelegované (plechy a pásy) a legované (kolejnice, pružiny, nástroje pro práci za studena i tepla, korozivzdorné a žáruvzdorné produkty).

 

Ohraňování plechů je prováděno na ohraňovacích lisech. Maximální tloušťka je 6 mm a maximální délka 8 000 mm.